ŠAH

2. 4. 2020

Olimpijske igre se bodo začele 23. julija in končale 8. avgusta 2021, parolimpijske igre pa se bodo začele 24. avgusta in končale 5. septembra. Še vedno pa ni znano, kdaj se bo končal šahovski turnir izzivalcev, ki je bil v Jekaterínburgu v Rusiji. Žal so ga morali zaradi epidemije koronavirusa prekiniti, zato še ne vemo, kdo se bo pomeril s svetovnim prvakom v šahu Norvežanom Magnusom Carlsenom. Prestaviti je bilo treba tudi evropsko prvenstvo v šahu, ki bi moralo biti maja pri nas v Podčetrtku. Nov datum še čakamo. Da nam bo lažje, se bomo kraljevske igre, ki jo na spletu te dni igra več ljudi kot kdaj koli do zdaj, lotili z Janom, nosilcem več medalj z evropskih in svetovnih prvenstev za mlade, ter z Anjo, ki je lani na svetovnem prvenstvu do osem let zasedla 6. mesto.