Vaterpolo

30. 5. 2018

Danes bomo spoznali športno igro, ki se v celoti igra v vodi. Na prvi pogled je videti kot vodni rokomet. Igra se imenuje vaterpolo.

Vaterpolo se je razvil v drugi polovici 19. stoletja v Angliji. Moštvi (ekipi) igrata s po sedmimi igralci v igri in še s šestimi rezervnimi igralci, ki se lahko menjajo. Moštvi poskušata zadeti z žogo nasprotnikov gol (vrata). Vrata imajo dimenzijo 0,9 m x 3 m. Igra se odvija v plavalnem bazenu, velikem 20 x 30 m; globine najmanj 1,8 m. Igra traja 4 x 8 minut z dvema odmoroma po 2 minuti in 5 minut med polčasom.

Da igralci vedo, kateri spadajo v isto ekipo, imajo na glavi plavalne kape. Tisti, ki imajo npr. modre plavalne kape, spadajo v isto ekipo. Da igralci vedo, kateri spadajo v isto ekipo, imajo na glavi plavalne kape. Tisti, ki imajo npr. modre plavalne kape, spadajo v isto ekipo.

Pravila so pri vaterpolu, tako kot pri drugih športih, zelo natančna. Pravila so pri vaterpolu, tako kot pri drugih športih, zelo natančna.

Igralci se med igranjem vaterpola precej izmučijo. Igralci se med igranjem vaterpola precej izmučijo.

Vabljeni še k ogledu intervjuja z enim od trenerjev vaterpola.